Sankciju saraksti
100.28.227.63
20.06.2024 12:17:48

Jurij Konovějev

Saraksts

Veids Indivīds
Saraksta nosaukums Eiropas Savienības
Programmas (1) HR
Sarakstā iekļaušanas datums (1) 22.03.2024
Saites uz lēmumiem (1) 22.03.2024, Eiropas Savienības sankciju dokuments (LV) Lejupielādēt 0.34 €

Vārdi/Nosaukumi (5)

Uzvārds/Nosaukums KONOVEEV
Pirmais vārds/Nosaukums Yuri
Pilns vārds/Nosaukums Yuri KONOVEEV
Apraksts Head of the SUS detachment ‘"PKT" in the IK-3 penal colony (Russia), also known as the head of the department of educational work
Uzvārds/Nosaukums КОНОВЕЕВ
Pirmais vārds/Nosaukums Юрий
Pilns vārds/Nosaukums Юрий КОНОВЕЕВ
Uzvārds/Nosaukums Konovějev
Pirmais vārds/Nosaukums Jurij
Pilns vārds/Nosaukums Jurij Konovějev
Uzvārds/Nosaukums Konovejev
Pirmais vārds/Nosaukums Jurij
Pilns vārds/Nosaukums Jurij Konovejev
Uzvārds/Nosaukums Konovejev
Pirmais vārds/Nosaukums Juri
Pilns vārds/Nosaukums Juri Konovejev

Pilsonības (1)

Valsts Krievijas Federācija

Dzimšanas dati (1)

Dzimšanas datums
Vieta Rivne
Valsts Ukraina

Pamatojums (1)

Yuri Konoveev ir SUS vienības un PKT soda kameru vadītājs (pazīstams arī kā pāraudzināšanas darba departamenta vadītājs) soda izciešanas kolonijā IK-3, kurā viņš strādā vismaz kopš 2019. gada. Alexei Navalny tika nodots viņa pakļautībā no 2023. gada 25. decembra līdz viņa nāvei 2024. gada 16. februārī. Būdams minētajā amatā, Konoveev uzraudzīja cietumsargus, kas ir atbildīgi par nežēlīgo izturēšanos pret Alexei Navalny, un vismaz reizi mēnesī tieši sazinājās ar viņu. Tā kā viņš bija atbildīgs par soda kamerām, viņš nodrošināja, ka Navalny tika piemērots maksimālais iespējamais fiziskās izolācijas režīms. Būdams ieslodzīto pāraudzināšanas pārraudzītājs, viņš bija atbildīgs par tādas sistēmas atbalstīšanu, kura bija vērsta uz ieslodzīto gribas salaušanu un pilnīgas bezcerības sajūtas un necilvēcīgu dzīves apstākļu radīšanu. Liecinieki ir liecinājuši, ka saistībā ar ieslodzīto pāraudzināšanas darbu ir notikuši cilvēktiesību pārkāpumi un ka dienestu darbības dokumentos tiešā veidā ir paredzēta spīdzināšana. Yuri Konoveev bija atbildīgs arī par izmeklēšanas testiem un fizisko aktivitāšu vietām, kur Alexei Navalny, iespējams, saslima. Ir zināms, ka soda izciešanas kolonijā IK-3 ieslodzītos pakļauj fiziskam un psiholoģiskam spiedienam, pilnīgai izolācijai, spīdzināšanai un vardarbībai, kā arī viņiem piedāvātā medicīniskā aprūpe ir zemas kvalitātes. Tādējādi Konoveev ir atbildīgs par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā, tostarp par spīdzināšanu un citu nežēlīgu, necilvēcīgu vai pazemojošu rīcību vai sodīšanu un par sistemātisku uzskatu un vārda brīvības pārkāpšanu.

Vēsturiskie dati

Nav ierakstu
Atjaunots: 20.06.2024. 11:15
Katalogā iekļauti Latvijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības, Apvienotās Karalistes un Amerikas Savienoto Valstu Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstos iekļautie subjekti.